Usługi

Oprócz prowadzenia terapii behawioralnej i zoofizjoterapii, a także diagnostyki zoopsychologa oraz zoofizjoterapeuty, świadczymy również usługi dodatkowe drogą elektroniczną przy wykorzystaniu telekonferencji. W przypadku terapii i diagnostyki umawiamy spotkanie w miejscu ustalonym z opiekunem zwierzęcia (gabinet lub miejsce zamieszkania). Do rozmowy należy przygotować informacje dotyczące stanu zdrowia psa, wyniki badań, informacje o terapiach poprzednich oraz aktualnie prowadzonych przez weterynarza i innych specjalistów. Wsparcie behawiorysty oraz zoofizjoterapeuty będzie skuteczne tylko wtedy, gdy opiekun będzie stosować się do zaleceń specjalistów i lekarza weterynarii.

  • Informacje o spotkaniu

 

Administratorem danych osobowych jest projekt Psiemocje.pl. Wszystkie uwagi i pytania dotyczące danych osobowych można kierować na adres e-mail: kontakt@psiemocje.pl. Przekazane dane osobowe służą jedynie do wykonania zamówionej usługi,a po jej zakończeniu zostaną usunięte. Dane nie będą przekazywane innych osobom lub podmiotom.

Porada ogólna

Porada dotycząca ogólnych zagadnień związanych z pielęgnacją i profilaktyką z zakresu zoopsychologii, zoofizjoterapii oraz profilaktyki i pierwszej pomocy. Porada może dotyczyć kwestii przygotowania psa do pierwszej podróży samochodem czy przeprowadzki, żywienia, ogólnych zasad w zakresie odrobaczania i szczepień, pierwszej pomocy w razie nagłych zdarzeń. Nasi specjaliści wskażą także potrzeby pielęgnacyjne w przypadku poszczególnych ras psów, predyspozycje do chorób oraz zasady dbania o dobrostan zwierząt. Rozmowa nie stanowi elementu diagnostyki i terapii zwierzęcia, a jej celem jest przekazanie ogólnej wiedzy oraz edukacja właściciela w wybranym obszarze.

Czas: 30 minut
Cena: 40 zł

Porada indywidualna

Porada indywidualna zoopsychologa/behawiorysty lub zoofizjoterapeuty dotycząca wychowania czworonoga oraz profilaktyki. Rozmowa może dotyczyć kwestii diety lub aktywności fizycznej pupila. Podczas rozmowy można zapytać o przygotowanie czworonoga na pojawienie się dziecka, a także poznać praktyczne wskazówki dotyczące ułożenia relacji między pociechami a zwierzęciem. Jest to także okazja do weryfikacji komunikatów, które wysyła pupil swoim zachowaniem. Nasi specjaliści odpowiedzą na pytania dotyczące ras, wskazując, na jakie kwestie zwrócić uwagę przy wyborze psa. Wskażemy również, m.in. w jaki sposób nauczyć psa czystości oraz dbać o jego dobrostan. W trakcie rozmowy specjalista weźmie pod uwagę indywidualną sytuację zwierzęcia i jego rodziny. Przydatne będą informacje na temat ewentualnej terapii weterynaryjnej oraz o przebytych chorobach i urazach.

Uwaga! Powyższa forma kontaktu nie stanowi elementu diagnostyki ani terapii. Terapia prowadzona przez zoofizjoterapeutę lub zoopsychologa wymaga procedur diagnostycznych i terapeutycznych wykonywanych w gabinecie lub domu opiekuna zwierzęcia. W celu prowadzenia diagnostyki i terapii skontaktuj się z nami mailowo: kontakt@psiemocje.pl lub telefonicznie 660 747 760.

Czas: 40 minut
Cena: 50 zł

Wywiad behawioralny z opiekunem

Wstępna rozmowa mająca na celu ocenę, czy dany problem pupila wymaga terapii behawiorysty. Dotyczy to zarówno psów wykazujących zachowania agresywne, jak i wycofanie związane z lękiem. Wywiad pozwoli na wstępną ocenę problemu, zaplanowanie dalszej diagnostyki (wymagane jest także badanie weterynaryjne) i podjęcie odpowiednich kroków w celu leczenia lub pracy z pupilem. Podczas rozmowy specjalista na podstawie kwestionariuszy m.in. oceny spójności wzorca zachowań, a także wywiadu behawioralnego wskaże dalsze czynności niezbędne w procesie oceny i leczenia zwierzęcia. Terapia wyceniana jest indywidualnie.

Pracujemy tylko na profesjonalnych kwestionariuszach, zgodnie z wytycznymi opracowanymi przez specjalistów zajmujących się behawiorystyką. Do postawienia pełnej diagnozy i prowadzenia terapii niezbędna będzie wizyta i bezpośrednia obserwacja zwierzęcia przez zoopsychologa.

Czas: 60 minut
Cena: 60 zł

Osoby zainteresowane rehabilitacją lub terapią behawioralną prosimy o kontakt e-mailowy: kontakt@psiemocje.pl