Duchowe życie zwierząt

(4 opinie klienta)

Duchowe życie zwierząt

 
Autor: Peter Wohlleben
Rok: 2017
Wydawnictwo: Otwarte
Liczba stron: 272
 
Sprawdź opis!

Opis

Duchowe życie zwierząt

Książka w prawdzie nie skupia się na tematyce psów, ale polecamy ją miłośnikom zwierząt. Peter Wohlleben w swojej publikacji wskazuje przede wszystkim emocje i więzi, jakie łączą zwierzęta różnych gatunków. Autor daje pod rozwagę możliwość dostrzeżenia u różnych zwierząt tych samych pobudek emocjonalnych, którymi kierują się ludzie.

Chociaż przypisywanie innym gatunkom myśli i odczuć charakterystycznych dla Homo sapiens jest naukowym błędem, to jednak nie sposób oprzeć się podobieństwom, które z pewnością występują między wszystkimi zwierzętami. Dlatego z ogromną ostrożnością Peter Wohlleben podkreśla, że obserwowane przez niego zachowania nie mogą być jednoznacznie kojarzone z ludzkimi odczuciami, takimi jak: żałoba, uczucia macierzyńskie, miłość. Jednakże należy uznać, że w świecie zwierząt występują pewnego rodzaju odpowiedniki typowo ludzkich reakcji.

Książka w piękny sposób pokazuje poświęcenie, zaangażowanie i różne odczucia zwierząt. Jej ogromną zaletą są rzeczywiste przykłady poparte badaniami, zobrazowane w popularnonaukowy sposób. Dzięki temu czytelnik będzie mógł zerknąć w świat nauki opisany językiem emocji.

 
Redakcja Psiemocje.pl

4 opinie dla Duchowe życie zwierząt

 1. Gość

  Ciewaka książka dla miłośników zwierząt.

 2. Anna

  Książka pięknie opisuje emocje zwierząt, autor nie skupia się szczegółowo na jednym zagadnieniu. Nie opisuje też szczegółowo życia określonych gatunków, tylko wskazuje na przykłady z życia różnych zwierząt.

 3. Wojtas23

  Kupując oczekiwałem czegoś innego, ale i tak miło się zaskoczyłem. Tematyka zwierząt nie jest mi az tak bliska, jednak zainteresowął mnie tytuł. Bardzo ciekawe analizy i wnioski, chcoiaż tytuł jest bardziej kontrowersyjny niż treść.

 4. Gość

  Dla osób które lubią książki o naturze i zwierzętach ta publikacja będzie na pewno interesująca. Czytałam wcześniej „Sekretne życie drzew” i tym razem też się nie zawiodłam.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *