Wilk zwany Romeo

Wilk zwany Romeo

 
Autor: Nick Jans
Rok: 2016
Wydawnictwo: Marginesy
Liczba stron: 368
 
Sprawdź opis!

Opis

Wilk zwany Romeo

Piękna książka ukazująca nie tylko wzruszającą historię, ale również podejście społeczeństwa do ochrony przyrody. Autor opisuje bardzo dokładnie sytuację społeczną, która wpływa na kształtowanie polityki środowiskowej.

Czytelnik będzie mógł poznać specyfikę Alaski, jej przyrodę, a także żywe problemy społeczności lokalnej, która staje w obliczu nowego zjawiska, jakim jest stosunkowo oswojony wilk. Przybycie dzikiego zwierzęcia szukającego towarzystwa psów szybko doprowadza do poróżnienia zwolenników i przeciwników myślistwa.

Autor dokładnie opisuje interesy każdej z grup, powołując się jednocześnie na swoje bogate doświadczenie życiowe. Dzięki temu można lepiej zrozumieć obawy, lęki i inspiracje różnych środowisk, wzmacniane przekazami medialnymi oraz bierność administracji, której celem jest przede wszystkim dbanie o wizerunek.

Książka pomimo skupienia uwagi na lokalnych problemach stanowi uniwersalny przekaz. Czytelnik będzie mógł znaleźć wiele odniesień do współczesnych problemów związanych z różnymi opiniami społecznymi na temat ochrony przyrody. Dodatkowo autor pięknie opisuje emocje, uczucia i więzi, które tworzą się między ludźmi a dzikimi zwierzętami.

 
Redakcja Psiemocje.pl

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wilk zwany Romeo”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *